LUBUSKA SZKOŁA RÓWNYCH SZANS

Realizacja programów rozwojowych w 83 szkołach województwa lubuskiego w okresie 01.08.2008r - 30.09.2009r., w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Programy były ukierunkowane na priorytety: dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, doradztwo i opiekę pedagogiczno-psychologiczną oraz dodatkowe zajęcia nastawione na rozwój kompetencji kluczowych uczniów ze szczególnym uwzględnieniem: ICT, języków obcych, przedsiębiorczości oraz nauk przyrodniczo-matematycznych.

W realizacji projektu Lubuska Szkoła Równych Szans udział wzięły 83 szkoły z terenu województwa lubuskiego – w tym: 44 szkoły podstawowe, 21 gimnazjów oraz 18 szkół ponadgimnazjalnych.

 

OPIS PROJEKTU:

 Program: Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Priorytet: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

Działanie: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty

Poddziałanie: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych

 Cel:

Wdrożenie w 83 szkołach województwa lubuskiego programów rozwojowych ukierunkowanych na podwyższenie jakości usług edukacyjnych, a tym samym wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, w szczególności z terenów wiejskich i małomiasteczkowych.

 Adresaci projektu:

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych (12,8 tys. osób, 10% wszystkich uczniów w województwie lubuskim) realizujących kształcenie ogólne. 72% szkół biorących udział w projekcie jest położonych na obszarach wiejskich. Grupą docelową projektu była również kadra szkół oraz ich organów prowadzących, która dzięki nabytym umiejętnościom w działaniach projektowych przyczyni się do kontynuacji zadań zainicjowanych w projekcie.

Projekt realizowany był w Partnerstwie:

  1. Szkoła Podstawowa w Bogaczowie
  2. Szkoła Podstawowa w Bojadłach
  3. Szkoła Podstawowa w Borowie Wielkim
  4. Szkoła Podstawowa w Broniszowie
  5. Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
  6. Gimnazjum nr 1 w Drezdenku
  7. Szkoła Podstawowa w Drzonkowie
  8. Gimnazjum w Drzonkowie
  9. Szkoła Podstawowa w Gozdnicy
  10. Gimnazjum w Gozdnicy
  11. Szkoła Podstawowa w Górzynie
  12. Szkoła Podstawowa w Klenicy
  13. Szkoła Podstawowa w Konradowie
  14. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kożuchowie
  15. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kożuchowie
  16. Gimnazjum w Kożuchowie
  17. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku
  18. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubsku
  19. Szkoła Podstawowa w Łęknicy
  20. Gimnazjum w Bojadłach
  21. Szkoła Podstawowa w Bytnicy
  22. Szkoła Podstawowa w Deszcznie
  23. Gimnazjum w Deszcznie
  24. Szkoła Podstawowa w Kołczynie
  25. Szkoła Podstawowa w Kamieniu Wielkim
  26. Gimnazjum nr 1 w Lubsku
  27. Zespół Szkół Technicznych w Lubsku
  28. Gimnazjum w Łęknicy
  29. Zespół Szkół w Małomicach
  30. V Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze
  31. Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
  32. Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym
  33. Szkoła Podstawowa w Niwiskach
  34. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowej Soli
  35. Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli
  36. Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli
  37. Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli
  38. Liceum Ogólnokształcące w ZST Elektryk w Nowej Soli
  39. Liceum Profilowane w ZST Elektryk w Nowej Soli
  40. Szkoła Podstawowa w ZS nr 1 w Nowym Miasteczku
  41. Gimnazjum w ZS nr 1 w Nowym Miasteczku
  42. Gimnazjum w Nowogrodzie Bobrzańskim
  43. Szkoła Podstawowa w Ochli
  44. Gimnazjum w Pomorsku
  45. Szkoła Podstawowa w Przylepie
  46. Gimnazjum w Przylepie
  47. Szkoła Podstawowa w Przytocznej
  48. Szkoła Podstawowa w Siedlnicy
  49. Liceum Ogólnokształcące w Skwierzynie
  50. Szkoła Podstawowa w Smogórach
  51. Gimnazjum w Starym Kurowie
  52. Szkoła Podstawowa w Starym Kisielinie
  53. Szkoła Podstawowa w Stypułowie
  54. Gimnazjum w Brzeźnicy
  55. I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie
  56. Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy
  57. I Liceum Ogólnokształcące w Świebodzinie
  58. Szkoła Podstawowa nr 8 w Zielonej Górze
  59. Szkoła Podstawowa nr 6 w Świebodzinie
  60. I Liceum Ogólnokształcące w Żarach
  61. Zespół Szkół Technicznych w Świebodzinie
  62. Szkoła Podstawowa nr 3 w Żarach
  63. Zespół Szkół Specjalnych w Wojnowie przy Ośrodku Leczenia Chorób Układu Oddechowego
  64. Szkoła Podstawowa nr 2 we Wschowie
  65. Szkoła Podstawowa w Zawadzie
  66. Szkoła Podstawowa nr 14 w Zielonej Górze
  67. Szkoła Podstawowa nr 7 w Zielonej Górze
  68. Szkoła Podstawowa nr 18 w Zielonej Górze
  69. Szkoła Podstawowa nr 2 w Żarach
  70. Gimnazjum w Skwierzynie
  71. Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze
  72. Szkoła Podstawowa w Zwierzynie
  73. Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze (Zachodnia)
  74. Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze (Szosa Kisielińska)
  75. Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze
  76. Katolickie Gimnazjum w Zielonej Górze
  77. IV Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze
  78. I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze
  79. Liceum Katolickie w Zielonej Górze
  80. VI Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze
  81. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie
  82. Zespół Szkół Mechanicznych w Nowej Soli
  83. III Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze

Kalendarium szkoleń

Listopad 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  

Zaproponuj szkolenie

Szkolimy od lat

  • Przeszkoliliśmy ponad
    1 495 028 osób
  • Zorganizowaliśmy blisko
    73 174 szkoleń
    800 konferencji
  • Zrealizowaliśmy ponad
    580 projektów